View: Mobile | Desktop
 
FOLLOW US:  Facebook  Twitter  LinkedIn  RSS
Men Women
Poland Internationally
Authors:
Join Us!!! We are looking for someone to help us cover Polish basketball. Please send us an e-mail.

KS KSIEZAK LOWICZ basketball team

(Poland-2Liga)    
Add Facebook
Add Twitter
Facebook URL:
 Refresh
Write the characters in the image above

Twitter URL:
 Refresh
Write the characters in the image above

  Home  
  Roster  
  Games  
  Stats  
  ExPlayers  
  History  
  News/Social  
  Compare  
  Widgets   
Starting Five
Reserve
Arkadiusz Kobus Arkadiusz
Kobus
#13
(196-SF-29)  
18.6p 7.6r 2.3a
 Profile
 Reserve:
Jakub Szkup (190-17, 1.3p)
Lukasz Fafara (193-31, 9.8p 4.7r 2.7a)
Maciej Cukierda Maciej
Cukierda
#11
(195-F-25)  
11.8p 5.4r
 Profile
 Reserve:
Michal Swiderski (194-29, 8.9p 2.9r 1.2a)
Mariusz Wojcik Mariusz
Wojcik
#15
(200-F-37)  
10.4p 5.1r 2.0a
 Profile
 Reserve:
Alexander Machowski (205-24, 9.9p 7.3r)
Maciej Piatek (198-32, 6.9p 4.4r)
Hubert Makuch Hubert
Makuch
#5
(180-PG-30)  
9.8p 3.9r 5.6a
 Profile
 Reserve:
Michal Zdunkiewicz (190-18, 1.7p)
Maciej Siemienczuk (188-26, 5.5p 3.0r)
Bartosz Wluczynski Bartosz
Wluczynski
#9
(176-PG-27)  
12.6p 2.4r 4.1a
 Profile
 Reserve:
Mateusz Gladki (182-20, 0.0p 1.0r 2.0a)
Szymon Aniszewski (182-17, 2.5p)
Team Colors:
Blue
White
Black
Games
 Last Games:
 Apr.24:  Asseco II 71 - 62
 Apr.27:  Asseco II 77 - 84
Full Schedule
Coaching/Managing Staff
Head Coach: Robert Kucharek  
Address
99-400 Łowicz, ul. Jana Pawła II 3
tel. +48 46 837 03 00
fax +48 46 837 03 00
City: Lowicz
2Liga Standings
Group A
 1. Kotwica 21-1 
 2. Asseco II 18-4 
 3. AZS UMK Torun 16-6 
 4. AZS PGd 14-8 
 5. Pelplin 11-11 
 6. Domino Inowr. 10-12 
 7. Trefl II Sopot 9-13 
 8. Koscian 8-14 
 9. SMS PZKosz 7-15 
 10. Basket Pila 7-15 
 11. TKM Wloclawek 6-16 
 12. Itago Gdynia 5-17 
Group B
 1. Ksiezak Lowicz 18-4 
 2. AZS UMCS 17-5 
 3. LKS Lodz 15-7 
 4. Gimbasket PRZM 14-8 
 5. Ostrow Mazow. 11-11 
 6. Shmoolky W-wa 11-11 
 7. KK Warszawa 11-11 
 8. Start Lublin II 10-12 
 9. Stal SW 9-13 
 10. Tur Bielsk Pdl. 7-15 
 11. Rosa III Radom 6-16 
 12. Polonia W-wa 3-19 
Group C
 1. AZS AGH Alstom 20-2 
 2. Polonia Bytom 19-3 
 3. MCKiS Jaworz. 17-5 
 4. Zaglebie 12-10 
 5. Alba Chorzow 11-11 
 6. AZS PS Gliwice 11-11 
 7. AZS PCz 10-12 
 8. Pogon RS 9-13 
 9. Wisla Krakow 8-14 
 10. Cieszyn 8-14 
 11. AZS AWF M. II 7-15 
 12. MKS DG 2 0-22 
Group D
 1. Polonia Leszno 22-0 
 2. Gornik Walbrzych 18-4 
 3. Rawia 16-6 
 4. Miedzychod 15-7 
 5. Nowa Sol 13-9 
 6. Sudety 12-10 
 7. WKK Wroclaw 10-12 
 8. AZS PP 8-14 
 9. Olesnica 7-15 
 10. Otmuchow 6-16 
 11. Gimbasket WRC 5-17 
 12. Gniezno 0-22 
Site Map:
Eurobasket.com Member Services: Other Basketball Sites:
Copyright (c) 1998-2016 Eurobasket Inc. Disclaimer

WARNING:
Do not copy, redistribute, publish or otherwise exploit information that you download from the site !
Do not encumber, license, modify, publish, sell, transfer or transmit, or in any way exploit, any of the content of the site, nor will you attempt to do so.