Sign in
View: Mobile | Desktop
 
FOLLOW US:  Facebook  Twitter  LinkedIn  RSS
Men Women
Poland Internationally
Authors:


 
Greg

FacebookTwitter
Join Us!!! We are looking for someone to help us cover Polish basketball. Please send us an e-mail.

KS SYNTEX KSIEZAK LOWICZ  basketball team

(Poland-2Liga)    
Add Facebook
Add Twitter
Facebook URL:
Email:
 Refresh
Write the characters in the image above

Twitter URL:
Email:
 Refresh
Write the characters in the image above

Juniors  
  Home  
  Roster  
  Games  
  Stats  
  ExPlayers  
  History  
  News/Social  
  Compare  
Starting Five
Reserve
Daniel Nieporecki #16 Daniel
Nieporecki
(192-F/G-23)  
10.4p 2.6r 1.8a
 Profile
 Reserve:
Michal Swiderski (194-30)
Karol Debski #27 Karol
Debski
(198-PF-33)  
16.6p 9.0r 2.8a
 Profile
 Reserve:
Maciej Cukierda (195-26, 8.0p 4.0r 1.2a)
Bartlomiej Bojko #12 Bartlomiej
Bojko
(200-F/C-25)  
8.8p 7.6r 1.0a
 Profile
 Reserve:
Michal Kucharski (204-23, 7.4p 3.4r)
Damian Tokarski #14 Damian
Tokarski
(193-G/F-29)  
13.8p 2.8r 3.0a
 Profile
 Reserve:
Piotr Lucka (194-21, 5.5p 2.0r)
Bartosz Wluczynski #9 Bartosz
Wluczynski
(176-PG-28)  
10.4p 2.4r 4.0a
 Profile
 Reserve:
Mateusz Gladki (182-21, 5.0p 1.0r 1.3a)
Team Colors:
Blue
White
Black
Games
 Last Games:
 Oct.14:  Start Lublin. 109 - 43
 Oct.18:  LKS MG13 Lodz 76 - 64
 Next Games:
 Oct.21:    AZS UJK Kiel. Last 5 Gms
 Oct.28:    Rosa II Radom Last 5 Gms
Full Schedule
Staff
Head Coach: Robert Kucharek  
Address
99-400 owicz, ul. Jana Pawa II 3
tel. +48 46 837 03 00
fax +48 46 837 03 00
City: Lowicz
2Liga Standings
Group A
 1. Pelplin 5-0 
 2. Asseco II 4-0 
 3. SMS PZKosz 4-1 
 4. Gniezno 3-2 
 5. Tarnovia 3-2 
 6. Miedzychod 3-2 
 7. AZS UMK Torun 3-2 
 8. AZS PGd 3-2 
 9. Domino Inowr. 2-3 
 10. Koscian 2-3 
 11. Trefl II Sopot 2-3 
 12. Goleniow 0-4 
 13. Olsztyn 0-5 
 14. Suchy Las 0-5 
Group B
 1. AZS UJK Kielce 4-0 
 2. Syntex Ksiezak 4-1 
 3. Rosa II Radom 3-1 
 4. Zubry 3-1 
 5. AZS UMCS Lbn 3-2 
 6. LKS MG13 Lodz 3-2 
 7. Stal SW 2-3 
 8. Tur Bielsk Pdl. 2-3 
 9. Dziki Wwa 2-3 
 10. Start Lublin II 2-3 
 11. Hutnik W-wa 1-3 
 12. Ostrow Mazow. 1-3 
 13. Legia 2 W-wa 0-5 
Group C
 1. AZS AGH Krk. 4-0 
 2. MCKiS Jaworz. 4-1 
 3. Zaglebie 4-1 
 4. AZS AWF Mick. 4-1 
 5. MKS DG 2 3-1 
 6. Polonia Bytom 3-2 
 7. Przemysl 3-2 
 8. AZS PS Gliwice 3-2 
 9. Rybnik 2-3 
 10. Wisla Krakow 2-3 
 11. Bielsko-Biala 2-3 
 12. Cracovia 0-5 
 13. Pogon RS 0-5 
 14. Rzeszow 0-5 
Group D
 1. Slask 2 Wroclaw 4-0 
 2. Gornik Walbrzych 4-1 
 3. WKK Wroclaw 4-1 
 4. AZS PCz 3-2 
 5. AZS KU PO 3-2 
 6. Pleszew 3-2 
 7. Stal II Ostrow 2-2 
 8. Katy Wroclawskie 2-3 
 9. Sudety 2-3 
 10. Rawia 2-3 
 11. Gimbasket WRC 2-3 
 12. Otmuchow 1-4 
 13. Lubin 1-4 
 14. Nowa Sol 1-4 
Site Map:
Eurobasket.com Member Services: Other Basketball Sites:
Copyright (c) 1998-2017 Eurobasket Inc. Disclaimer

WARNING:
Do not copy, redistribute, publish or otherwise exploit information that you download from the site !
Do not encumber, license, modify, publish, sell, transfer or transmit, or in any way exploit, any of the content of the site, nor will you attempt to do so.