View: Mobile | Desktop
 
FOLLOW US:  Facebook  Twitter  LinkedIn  RSS
Men Women
Poland Internationally
Authors:
Join Us!!! We are looking for someone to help us cover Polish basketball. Please send us an e-mail.

MCKIS TERMO-REX JAWORZNO basketball team

(Poland-1Liga)    
Add Facebook
Add Twitter
Facebook URL:
 Refresh
Write the characters in the image above

Twitter URL:
 Refresh
Write the characters in the image above

  Home  
  Roster  
  Games  
  Stats  
  ExPlayers  
  History  
  News/Social  
  Compare  
  Widgets   
Starting Five
Reserve
Aleksander Lenczuk Aleksander
Lenczuk
#7
(193-G/F-22)  
13.4p 3.1r 1.9a
 Profile
 Reserve:
Grzegorz Remin (191-33, 6.5p 3.0r 1.5a)
Tomasz Bryzek Tomasz
Bryzek
#10
(195-G-30)  
14.1p 8.6r
 Profile
 Reserve:
Jacek Wroblewski (192-27, 4.6p 3.8r 2.1a)
Michal Matysiak (200-27, 9.5p 3.7r)
Daniel Goldammer Daniel
Goldammer
#14
(200-F/C-27)  
8.6p 7.4r 1.5a
 Profile
 Reserve:
Patryk Smyrdek (198-20, 1.9p 1.7r)
Marcin Jedros (198-21, 0.0p 2.0r)
Dawid Grochowski Dawid
Grochowski
#24
(190-G-27)  
10.7p 4.1r 2.8a
 Profile
 Reserve:
Przemyslaw Pazola (186-30, 4.2p 1.0r)
Piotr Sadzynski (186-19, 2.2p)
Krzysztof Chlapek (190-18, 0.0p)
Wojciech Zub Wojciech
Zub
#1
(185-PG-20)  
10.5p 3.3r 4.7a
 Profile
 Reserve:
Radoslaw Lemanski (180-27, 8.9p 1.5r 1.8a)
Michal Brzozowski (180-18, 1.4p)
Team Colors:
Red
White
Games
 Last Games:
 Apr.2:  Gornik Walbr. 63 - 73
 Apr.9:  Gornik Walbr. 60 - 70
Full Schedule
Coaching/Managing Staff
Lichtanski Marcin
Head Coach: Marcin Lichtanski  
Assistant: Maciej Golec  
Address
43-600 Jaworzno
Al. Mickiewicza 2
tel. +48 32 745 10 30
City: Jaworzno
2Liga Standings
Group A
 1. Kotwica 21-1 
 2. Asseco II 18-4 
 3. AZS UMK Torun 16-6 
 4. AZS PGd 14-8 
 5. Pelplin 11-11 
 6. Domino Inowr. 10-12 
 7. Trefl II Sopot 9-13 
 8. Koscian 8-14 
 9. SMS PZKosz 7-15 
 10. Basket Pila 7-15 
 11. TKM Wloclawek 6-16 
 12. Itago Gdynia 5-17 
Group B
 1. Ksiezak Lowicz 18-4 
 2. AZS UMCS 17-5 
 3. LKS Lodz 15-7 
 4. Gimbasket PRZM 14-8 
 5. Ostrow Mazow. 11-11 
 6. Shmoolky W-wa 11-11 
 7. KK Warszawa 11-11 
 8. Start Lublin II 10-12 
 9. Stal SW 9-13 
 10. Tur Bielsk Pdl. 7-15 
 11. Rosa III Radom 6-16 
 12. Polonia W-wa 3-19 
Group C
 1. AZS AGH Alstom 20-2 
 2. Polonia Bytom 19-3 
 3. MCKiS Jaworz. 17-5 
 4. Zaglebie 12-10 
 5. Alba Chorzow 11-11 
 6. AZS PS Gliwice 11-11 
 7. AZS PCz 10-12 
 8. Pogon RS 9-13 
 9. Wisla Krakow 8-14 
 10. Cieszyn 8-14 
 11. AZS AWF M. II 7-15 
 12. MKS DG 2 0-22 
Group D
 1. Polonia Leszno 22-0 
 2. Gornik Walbrzych 18-4 
 3. Rawia 16-6 
 4. Miedzychod 15-7 
 5. Nowa Sol 13-9 
 6. Sudety 12-10 
 7. WKK Wroclaw 10-12 
 8. AZS PP 8-14 
 9. Olesnica 7-15 
 10. Otmuchow 6-16 
 11. Gimbasket WRC 5-17 
 12. Gniezno 0-22 
Site Map:
Eurobasket.com Member Services: Other Basketball Sites:
Copyright (c) 1998-2016 Eurobasket Inc. Disclaimer

WARNING:
Do not copy, redistribute, publish or otherwise exploit information that you download from the site !
Do not encumber, license, modify, publish, sell, transfer or transmit, or in any way exploit, any of the content of the site, nor will you attempt to do so.