View: Mobile | Desktop
 
FOLLOW US:  Facebook  Twitter  LinkedIn  RSS
Men Women
Poland Internationally
Authors:
Join Us!!! We are looking for someone to help us cover Polish basketball. Please send us an e-mail.

OKK SOKOL OSTROW MAZOWIECKA basketball team

(Poland-2Liga)    
Add Facebook
Add Twitter
Facebook URL:
 Refresh
Write the characters in the image above

Twitter URL:
 Refresh
Write the characters in the image above

  Home  
  Roster  
  Games  
  Stats  
  ExPlayers  
  History  
  News/Social  
  Compare  
  Widgets   
Starting Five
Reserve
Piotr Barszcz Piotr
Barszcz
#23
(198-F-34)  
15.4p 4.5r 1.4a
 Profile
 Reserve:
Maciej Niedbalski (194-23, 3.1p 2.0r)
Przemyslaw Jaworski Przemyslaw
Jaworski
#35
(200-PF-23)  
10.6p 10.4r
 Profile
 Reserve:
Michal Witoslawski (186-26, 2.7p 3.4r)
Michal Grabowski (198-20, 1.2p)
Krystian Kozluk Krystian
Kozluk
#6
(205-C-21)  
6.5p 8.2r 2.3a
 Profile
 Reserve:
Pawel Skarpetowski (198-34, 3.9p 3.5r)
Arkadiusz Siwek (198-20, 0.0p)
Michal Wojtynski Michal
Wojtynski
#13
(193-G/F-27)  
21.3p 4.7r 3.2a
 Profile
 Reserve:
Artur Zadroga (186-39, 1.5p 1.2r)
Michal Grabowski (198-20, 1.2p)
Bartosz Grudzinski Bartosz
Grudzinski
#10
(186-G-25)  
8.8p 5.6r 3.8a
 Profile
 Reserve:
Adrian Krawczyk (186-21, 0.6p)
Games
 Last Games:
 Mar.19:  LKS Lodz 96 - 87
 Mar.23:  LKS Lodz 55 - 90
Full Schedule
Coaching/Managing Staff
Head Coach: Grzegorz Helcbergier  
Assistant: Bartlomiej Pienkowski  
Address
ul. Trębickiego 10
07-300 Ostrów Mazowiecka
tel. +48 29 645 21 31
fax. +48 29 645 21 31
City: Ostrow Mazowiecki
2Liga Standings
Group A
 1. Kotwica 21-1 
 2. Asseco II 18-4 
 3. AZS UMK Torun 16-6 
 4. AZS PGd 14-8 
 5. Pelplin 11-11 
 6. Domino Inowr. 10-12 
 7. Trefl II Sopot 9-13 
 8. Koscian 8-14 
 9. SMS PZKosz 7-15 
 10. Basket Pila 7-15 
 11. TKM Wloclawek 6-16 
 12. Itago Gdynia 5-17 
Group B
 1. Ksiezak Lowicz 18-4 
 2. AZS UMCS 17-5 
 3. LKS Lodz 15-7 
 4. Gimbasket PRZM 14-8 
 5. Ostrow Mazow. 11-11 
 6. Shmoolky W-wa 11-11 
 7. KK Warszawa 11-11 
 8. Start Lublin II 10-12 
 9. Stal SW 9-13 
 10. Tur Bielsk Pdl. 7-15 
 11. Rosa III Radom 6-16 
 12. Polonia W-wa 3-19 
Group C
 1. AZS AGH Alstom 20-2 
 2. Polonia Bytom 19-3 
 3. MCKiS Jaworz. 17-5 
 4. Zaglebie 12-10 
 5. Alba Chorzow 11-11 
 6. AZS PS Gliwice 11-11 
 7. AZS PCz 10-12 
 8. Pogon RS 9-13 
 9. Wisla Krakow 8-14 
 10. Cieszyn 8-14 
 11. AZS AWF M. II 7-15 
 12. MKS DG 2 0-22 
Group D
 1. Polonia Leszno 22-0 
 2. Gornik Walbrzych 18-4 
 3. Rawia 16-6 
 4. Miedzychod 15-7 
 5. Nowa Sol 13-9 
 6. Sudety 12-10 
 7. WKK Wroclaw 10-12 
 8. AZS PP 8-14 
 9. Olesnica 7-15 
 10. Otmuchow 6-16 
 11. Gimbasket WRC 5-17 
 12. Gniezno 0-22 
Site Map:
Eurobasket.com Member Services: Other Basketball Sites:
Copyright (c) 1998-2016 Eurobasket Inc. Disclaimer

WARNING:
Do not copy, redistribute, publish or otherwise exploit information that you download from the site !
Do not encumber, license, modify, publish, sell, transfer or transmit, or in any way exploit, any of the content of the site, nor will you attempt to do so.