Sign in
View: Mobile | Desktop
 
FOLLOW US:  Facebook  Twitter  LinkedIn  RSS
Men Women
Poland Internationally
Authors:
Join Us!!! We are looking for someone to help us cover Polish basketball. Please send us an e-mail.

KS SYNTEX KSIEZAK LOWICZ  basketball team

(Poland-2Liga)    
Add Facebook
Add Twitter
Facebook URL:
 Refresh
Write the characters in the image above

Twitter URL:
 Refresh
Write the characters in the image above

  Home  
  Roster  
  Games  
  Stats  
  ExPlayers  
  History  
  News/Social  
  Compare  
Widgets
Starting Five
Reserve
Michal Swiderski #18 Michal
Swiderski
(194-SF-30)  
11.9p 5.1r 2.4a
 Profile
 Reserve:
Bartlomiej Bojko (200-24, 8.8p 7.4r 1.2a)
Lukasz Wardzinski (187-21)
Maciej Cukierda #11 Maciej
Cukierda
(195-F-26)  
12.2p 4.6r
 Profile
 Reserve:
Mariusz Przygucki (197-25, 7.2p 3.4r)
Jakub Szkup (190-18, 0.8p)
Mariusz Wojcik #15 Mariusz
Wojcik
(200-F-37)  
10.6p 5.9r 2.1a
 Profile
 Reserve:
Maciej Piatek (198-33, 8.8p 3.4r)
Dawid Gambusz (201-23, 2.2p 1.5r)
Hubert Makuch #5 Hubert
Makuch
(180-PG-31)  
8.2p 4.5r 6.8a
 Profile
 Reserve:
Daniel Nieporecki (192-22, 7.1p 3.1r 1.3a)
Maciej Siemienczuk (188-27)
Bartosz Wluczynski #9 Bartosz
Wluczynski
(176-PG-28)  
15.1p 3.2r 5.1a
 Profile
 Reserve:
Szymon Aniszewski (182-18, 3.0p 1.1r)
Mateusz Gladki (182-21, 1.4p)
Team Colors:
Blue
White
Black
Games
 Last Games:
 Feb.18:  KK Warszawa 67 - 71
 Feb.25:  LKS MG13 Lodz 72 - 62
 Next Games:
 Mar.5:    Tur Bielsk P. Last 5 Gms
Full Schedule
Staff
Head Coach: Robert Kucharek (14-17)  
Address
99-400 owicz, ul. Jana Pawa II 3
tel. +48 46 837 03 00
fax +48 46 837 03 00
City: Lowicz
2Liga Standings
Group A
 1. Pelplin 21-1 
 2. SMS PZKosz 15-7 
 3. Asseco II 14-8 
 4. Goleniow 14-9 
 5. AZS PGd 14-9 
 6. Domino Inowr. 13-9 
 7. AZS UMK Torun 13-9 
 8. Trefl II Sopot 12-10 
 9. Gniezno 11-12 
 10. Tarnovia 10-13 
 11. Suchy Las 5-17 
 12. AZS PP 2-21 
 13. TKM Wloclawek 2-21 
Group B
 1. KK Warszawa 22-2 
 2. AZS UMCS Lbn 21-4 
 3. Syntex Ksiezak 19-5 
 4. LKS MG13 Lodz 18-6 
 5. Tur Bielsk Pdl. 16-9 
 6. Stal SW 14-11 
 7. Zubry 12-12 
 8. Shmoolky W-wa 11-14 
 9. AZS UJK Kielce 11-14 
 10. Ostrow Mazow. 9-16 
 11. Pro-Basket KT 7-17 
 12. Rosa III Radom 5-18 
 13. Start Lublin II 4-20 
 14. AZS PS Kielce 1-22 
Group C
 1. R8 Basket Krk. 23-1 
 2. AZS AWF Mick. 20-3 
 3. Polonia Bytom 19-4 
 4. MCKiS Jaworz. 15-10 
 5. AZS KU PO 13-9 
 6. Rybnik 13-10 
 7. Przemysl 11-12 
 8. Pogon RS 9-14 
 9. Zaglebie 7-16 
 10. AZS PS Gliwice 6-17 
 11. Wisla Krakow 6-17 
 12. MKS DG 2 5-18 
 13. AZS PCz 4-20 
Group D
 1. Gornik Walbrzych 21-3 
 2. Slask Wroclaw 20-2 
 3. Sudety 17-6 
 4. Stal II Ostrow 15-6 
 5. Rawia 15-7 
 6. Gimbasket WRC 13-11 
 7. WKK Wroclaw 9-12 
 8. Koscian 9-14 
 9. Katy Wroclawskie 9-14 
 10. Miedzychod 7-15 
 11. Otmuchow 6-17 
 12. Kalisz 4-19 
 13. Nowa Sol 2-21 
Site Map:
Eurobasket.com Member Services: Other Basketball Sites:
Copyright (c) 1998-2017 Eurobasket Inc. Disclaimer

WARNING:
Do not copy, redistribute, publish or otherwise exploit information that you download from the site !
Do not encumber, license, modify, publish, sell, transfer or transmit, or in any way exploit, any of the content of the site, nor will you attempt to do so.