Sign in
View: Mobile | Desktop
 
FOLLOW US:  Facebook  Twitter  LinkedIn  RSS
Men Women
Poland Internationally
Authors:


 
Greg

FacebookTwitter
Join Us!!! We are looking for someone to help us cover Polish basketball. Please send us an e-mail.

MCKIS TERMO-REX JAWORZNO  basketball team

(Poland-2Liga)    
Add Facebook
Add Twitter
Facebook URL:
Email:
 Refresh
Write the characters in the image above

Twitter URL:
Email:
 Refresh
Write the characters in the image above

Juniors  
  Home  
  Roster  
  Games  
  Stats  
  ExPlayers  
  History  
  News/Social  
  Compare  
Starting Five
Reserve
Emil Podkowinski #15 Emil
Podkowinski
(194-SF-29)  
18.5p 5.5r 1.5a
 Profile
 Reserve:
Michal Matysiak (200-28, 4.3p 1.3r)
Przemyslaw Gworek #10 Przemyslaw
Gworek
(195-F-27)  
9.3p 3.0r 1.5a
 Profile
 Reserve:
Kamil Michalski (200-23, 3.5p 1.8r 1.0a)
Jacek Wroblewski (192-29, 4.5p 2.8r 1.8a)
Maciej Maj #40 Maciej
Maj
(200-C/F-29)  
15.8p 7.0r 1.3a
 Profile
 Reserve:
Daniel Goldammer (200-28, 3.0p 3.5r)
Dawid Weiss #88 Dawid
Weiss
(188-G-29)  
7.0p 2.3r 2.5a
 Profile
 Reserve:
Dawid Grochowski (190-28, 6.8p 1.3r 2.0a)
Wojciech Zub #1 Wojciech
Zub
(185-PG-21)  
14.0p 3.7r 3.7a
 Profile
 Reserve:
Sebastian Dabek (188-21, 15.0p 1.0a)
Radoslaw Lemanski (180-28, 5.5p)
Team Colors:
Red
White
Games
 Last Games:
 Oct.14:  Polonia Bytom 92 - 74
 Oct.18:  Pogon RS 91 - 85
 Next Games:
 Oct.21:    AZS AWF Mick. Last 5 Gms
 Oct.28:    Wisla Krakow Last 5 Gms
Full Schedule
Staff
Lichtanski Marcin
Lichtanski
Head Coach: Marcin Lichtanski  
Assistant: Maciej Golec  
Address
43-600 Jaworzno
Al. Mickiewicza 2
tel. +48 32 745 10 30
City: Jaworzno
2Liga Standings
Group A
 1. Pelplin 5-0 
 2. Asseco II 4-0 
 3. SMS PZKosz 4-1 
 4. Gniezno 3-2 
 5. Tarnovia 3-2 
 6. Miedzychod 3-2 
 7. AZS UMK Torun 3-2 
 8. AZS PGd 3-2 
 9. Domino Inowr. 2-3 
 10. Koscian 2-3 
 11. Trefl II Sopot 2-3 
 12. Goleniow 0-4 
 13. Olsztyn 0-5 
 14. Suchy Las 0-5 
Group B
 1. AZS UJK Kielce 4-0 
 2. Syntex Ksiezak 4-1 
 3. Rosa II Radom 3-1 
 4. Zubry 3-1 
 5. AZS UMCS Lbn 3-2 
 6. LKS MG13 Lodz 3-2 
 7. Stal SW 2-3 
 8. Tur Bielsk Pdl. 2-3 
 9. Dziki Wwa 2-3 
 10. Start Lublin II 2-3 
 11. Hutnik W-wa 1-3 
 12. Ostrow Mazow. 1-3 
 13. Legia 2 W-wa 0-5 
Group C
 1. AZS AGH Krk. 4-0 
 2. MCKiS Jaworz. 4-1 
 3. Zaglebie 4-1 
 4. AZS AWF Mick. 4-1 
 5. MKS DG 2 3-1 
 6. Polonia Bytom 3-2 
 7. Przemysl 3-2 
 8. AZS PS Gliwice 3-2 
 9. Rybnik 2-3 
 10. Wisla Krakow 2-3 
 11. Bielsko-Biala 2-3 
 12. Cracovia 0-5 
 13. Pogon RS 0-5 
 14. Rzeszow 0-5 
Group D
 1. Slask 2 Wroclaw 4-0 
 2. Gornik Walbrzych 4-1 
 3. WKK Wroclaw 4-1 
 4. AZS PCz 3-2 
 5. AZS KU PO 3-2 
 6. Pleszew 3-2 
 7. Stal II Ostrow 2-2 
 8. Katy Wroclawskie 2-3 
 9. Sudety 2-3 
 10. Rawia 2-3 
 11. Gimbasket WRC 2-3 
 12. Otmuchow 1-4 
 13. Lubin 1-4 
 14. Nowa Sol 1-4 
Site Map:
Eurobasket.com Member Services: Other Basketball Sites:
Copyright (c) 1998-2017 Eurobasket Inc. Disclaimer

WARNING:
Do not copy, redistribute, publish or otherwise exploit information that you download from the site !
Do not encumber, license, modify, publish, sell, transfer or transmit, or in any way exploit, any of the content of the site, nor will you attempt to do so.