Sign in
View: Mobile | Desktop
 
FOLLOW US:  Facebook  Twitter  LinkedIn  RSS
Men Women
Poland Internationally
Authors:
Join Us!!! We are looking for someone to help us cover Polish basketball. Please send us an e-mail.

MKS OTMUCHOW  basketball team

(Poland-2Liga)      
Add Twitter
Twitter URL:
 Refresh
Write the characters in the image above

  Home  
  Roster  
  Games  
  Stats  
  ExPlayers  
  History  
  News/Social  
  Compare  
Starting Five
Reserve
Wojciech Siolek #43 Wojciech
Siolek
(192-SF-20)  
2.0p 1.5r
 Profile
 Reserve:
Lukasz Fracz (182-32, 1.6p 1.2r)
Wojciech Kostek #23 Wojciech
Kostek
(175-F-23)  
3.7p 2.5r
 Profile
 Reserve:
Szymon Zielinski (192-25, 3.4p 1.5r 1.9a)
Krzysztof Wilk (201-26, 9.5p 8.8r 1.4a)
Michal Kucharski #41 Michal
Kucharski
(204-C-22)  
5.6p 5.8r
 Profile
 Reserve:
Michal Krawiec (193-19, 8.0p 2.8r 1.0a)
Tomasz Lakis (198-35)
Artur Barycza (195-31, 11.0p 9.7r 1.5a)
Patryk Garwol #7 Patryk
Garwol
(188-F/G-22)  
15.6p 3.0r 1.1a
 Profile
 Reserve:
Mateusz Moczulski (180-19)
Szymon Kucia (194-34, 10.0p 4.5r 2.2a)
Lukasz Klus (186-35, 5.9p 1.7r 1.7a)
Miroslaw Chorostecki (185-22, 10.7p 3.7r 1.7a)
Mariusz Gnatowicz #6 Mariusz
Gnatowicz
(183-PG-25)  
4.9p 2.3r 5.9a
 Profile
 Reserve:
Dawid Braszka (177-19, 0.0p 1.0r)
Games
 Last Games:
 Feb.26:  Kalisz 70 - 69
 Mar.5:  Miedzychod 41 - 77
Full Schedule
Staff
Head Coach: Marcin Lakis (15-17)  
Address
Jagiey 26/7
48-385 Otmuchow
tel. 607977457
City: Otmuchow
2Liga Standings
Group A
 1. Pelplin 23-1 
 2. Asseco II 16-8 
 3. SMS PZKosz 16-8 
 4. Goleniow 15-9 
 5. Domino Inowr. 15-9 
 6. AZS PGd 14-10 
 7. AZS UMK Torun 13-11 
 8. Trefl II Sopot 12-12 
 9. Gniezno 12-12 
 10. Tarnovia 11-13 
 11. Suchy Las 5-19 
 12. AZS PP 2-22 
 13. TKM Wloclawek 2-22 
Group B
 1. KK Warszawa 23-3 
 2. AZS UMCS Lbn 22-4 
 3. Syntex Ksiezak 21-5 
 4. LKS MG13 Lodz 20-6 
 5. Tur Bielsk Pdl. 16-10 
 6. Stal SW 14-12 
 7. Zubry 13-13 
 8. AZS UJK Kielce 12-14 
 9. Shmoolky W-wa 11-15 
 10. Ostrow Mazow. 9-17 
 11. Pro-Basket KT 8-18 
 12. Start Lublin II 6-20 
 13. Rosa III Radom 6-20 
 14. AZS PS Kielce 1-25 
Group C
 1. R8 Basket Krk. 23-1 
 2. AZS AWF Mick. 21-3 
 3. Polonia Bytom 19-5 
 4. MCKiS Jaworz. 15-9 
 5. AZS KU PO 13-11 
 6. Rybnik 13-11 
 7. Przemysl 12-12 
 8. Zaglebie 9-15 
 9. Pogon RS 9-15 
 10. AZS PS Gliwice 7-17 
 11. MKS DG 2 7-17 
 12. AZS PCz 4-20 
 13. Wisla Krakow 4-20 
Group D
 1. Slask Wroclaw 22-2 
 2. Gornik Walbrzych 21-3 
 3. Sudety 18-6 
 4. Rawia 16-8 
 5. Stal II Ostrow 16-8 
 6. Gimbasket WRC 12-12 
 7. Koscian 10-14 
 8. Katy Wroclawskie 10-14 
 9. WKK Wroclaw 9-15 
 10. Miedzychod 9-15 
 11. Otmuchow 6-18 
 12. Kalisz 4-20 
 13. Nowa Sol 3-21 
Site Map:
Eurobasket.com Member Services: Other Basketball Sites:
Copyright (c) 1998-2017 Eurobasket Inc. Disclaimer

WARNING:
Do not copy, redistribute, publish or otherwise exploit information that you download from the site !
Do not encumber, license, modify, publish, sell, transfer or transmit, or in any way exploit, any of the content of the site, nor will you attempt to do so.