Sign in
View: Mobile | Desktop
 
FOLLOW US:  Facebook  Twitter  LinkedIn  RSS
Men Women
Poland Internationally
Authors:
Join Us!!! We are looking for someone to help us cover Polish basketball. Please send us an e-mail.

MKS SOKOL MIEDZYCHOD  basketball team

(Poland-2Liga)    
Add Twitter
Twitter URL:
 Refresh
Write the characters in the image above

  Home  
  Roster  
  Games  
  Stats  
  ExPlayers  
  History  
  News/Social  
  Compare  
  Widgets   
Starting Five
Reserve
Mikolaj Smarzy #8 Mikolaj
Smarzy
(191-SF-17)  
4.5p 2.7r
 Profile
 Reserve:
Jakub Nowak (188-27, 9.4p 3.6r 1.0a)
Mateusz Nowak (190-18, 0.0p)
Marcin Chodkiewicz #7 Marcin
Chodkiewicz
(200-PF-34)  
7.7p 6.0r 1.4a
 Profile
 Reserve:
Adam Adamski (201-29, 5.5p 3.4r 1.4a)
Lukasz Kwiatkowski #20 Lukasz
Kwiatkowski
(207-C-37)  
13.3p 9.8r 1.2a
 Profile
 Reserve:
Bartosz Zawadzki (205-20, 4.5p 2.1r)
Adam Chodkiewicz #10 Adam
Chodkiewicz
(199-F-26)  
10.1p 3.3r 1.5a
 Profile
 Reserve:
Maciej Wejman (188-21, 2.4p 1.0r)
Patryk Kuca (176-15, 2.0p)
Kacper Chmielewski (172-15, 1.5p)
Mateusz Nowak (190-18, 0.0p)
Jaroslaw Kalinowski #12 Jaroslaw
Kalinowski
(180-PG-37)  
9.8p 4.0r 5.6a
 Profile
 Reserve:
Patryk Bielecki (183-22, 2.1p 3.0r 3.0a)
Adam Mleczak (182-29)
Adam Mleczak (182-29)
Dawid Zachcial (180-17)
Team Colors:
Blue
Yellow
Games
 Last Games:
 Nov.19:  Sudety 61 - 46
 Nov.26:  Rawia 67 - 71
 Next Games:
 Dec.3:    Otmuchow Last 5 Gms
 Dec.10:    Sudety Last 5 Gms
Full Schedule
Staff
Head Coach: Marcin Chodkiewicz  
Address
ul.Chrobrego 24
64-400 Miedzychod
Tel. 4236
City: Miedzychod
2Liga Standings
Group A
 1. Pelplin 10-0 
 2. AZS UMK Torun 8-2 
 3. SMS PZKosz 8-2 
 4. AZS PGd 7-4 
 5. Domino Inowr. 6-4 
 6. Trefl II Sopot 6-5 
 7. Asseco II 5-4 
 8. Tarnovia 5-5 
 9. Goleniow 5-6 
 10. Gniezno 4-7 
 11. AZS PP 2-10 
 12. TKM Wloclawek 1-9 
 13. Suchy Las 1-10 
Group B
 1. KK Warszawa 11-1 
 2. Syntex Ksiezak 10-2 
 3. AZS UMCS Lbn 10-2 
 4. LKS MG13 Lodz 9-3 
 5. Stal SW 7-5 
 6. Tur Bielsk Pdl. 7-5 
 7. Shmoolky W-wa 6-6 
 8. AZS UJK Kielce 6-6 
 9. Ostrow Mazow. 6-6 
 10. Zubry 5-7 
 11. Pro-Basket KT 4-8 
 12. Start Lublin II 2-10 
 13. Rosa III Radom 1-10 
 14. AZS PS Kielce 1-11 
Group C
 1. AZS PK 11-1 
 2. AZS AWF Mick. 10-1 
 3. Polonia Bytom 8-3 
 4. MCKiS Jaworz. 8-3 
 5. AZS KU PO 6-5 
 6. Rybnik 6-5 
 7. Pogon RS 5-6 
 8. Przemysl 4-7 
 9. AZS PS Gliwice 3-8 
 10. Zaglebie 3-8 
 11. MKS DG 2 3-8 
 12. AZS PCz 3-8 
 13. Wisla Krakow 2-9 
Group D
 1. Slask Wroclaw 11-0 
 2. Gornik Walbrzych 10-1 
 3. Stal II Ostrow 8-3 
 4. Rawia 7-4 
 5. Gimbasket WRC 7-5 
 6. Sudety 6-4 
 7. Koscian 5-6 
 8. Katy Wroclawskie 4-7 
 9. Miedzychod 4-7 
 10. WKK Wroclaw 4-8 
 11. Otmuchow 3-8 
 12. Kalisz 2-8 
 13. Nowa Sol 1-10 
Site Map:
Eurobasket.com Member Services: Other Basketball Sites:
Copyright (c) 1998-2016 Eurobasket Inc. Disclaimer

WARNING:
Do not copy, redistribute, publish or otherwise exploit information that you download from the site !
Do not encumber, license, modify, publish, sell, transfer or transmit, or in any way exploit, any of the content of the site, nor will you attempt to do so.