View: Mobile | Desktop
 
FOLLOW US:  Facebook  Twitter  LinkedIn  RSS
Men Women
Poland Internationally
Authors:
Join Us!!! We are looking for someone to help us cover Polish basketball. Please send us an e-mail.

MKS START S.A. LUBLIN II basketball team

(Poland-TBL)          
Add Twitter
Twitter URL:
 Refresh
Write the characters in the image above

  Home  
  Roster  
  Games  
  Stats  
  ExPlayers  
  History  
  News/Social  
  Compare  
  Widgets   
Starting Five
Reserve
Pawel Kowalski Pawel
Kowalski
#12
(197-PF-32)  
14.8p 7.1r 1.8a
 Profile
 Reserve:
Jaroslaw Unilowski (180-19, 2.3p 1.4r)
Bartosz Muda Bartosz
Muda
#11
(202-C-19)  
3.7p 3.8r
 Profile
 Reserve:
Grzegorz Malecki (195-32, 11.0p 5.0r 2.0a)
Wojciech Matysek (198-16, 2.5p 3.8r)
Bartosz Ciechocinski Bartosz
Ciechocinski
#15
(203-F-24)  
16.5p 8.5r 2.5a
 Profile
 Reserve:
Jaroslaw Trojan (207-22, 10.0p 8.5r 1.0a)
Adam Mysliwiec (200-25, 16.6p 7.5r 1.7a)
Alan Czujkowski Alan
Czujkowski
#10
(198-SF-26)  
18.5p 6.8r 1.9a
 Profile
 Reserve:
Miroslaw Unilowski (193-18, 3.8p 3.5r 1.4a)
Krzysztof Los (186-17, 2.4p)
Piotr Kacki (186-18, 1.1p 1.9r)
Jan Grzelinski Jan
Grzelinski
#1
(180-PG-22)  
13.0p 2.7r 11.0a
 Profile
 Reserve:
Sebastian Targosz (178-19, 1.5p 1.8r)
Lukasz Klebowski (185-20, 2.5p 1.2r)
Games
 Last Games:
 Mar.12:  Ksiezak Lowi. 65 - 125
 Mar.20:  Ksiezak Lowi. 58 - 108
Full Schedule
Coaching/Managing Staff
Head Coach: Marcin Ciecko  
Assistant: Wojciech Paszek  
Address
Monta┼╝owa 16
20-214 Lublin
tel. +48 81 524 45 10
City: Lublin
2Liga Standings
Group A
 1. Kotwica 21-1 
 2. Asseco II 18-4 
 3. AZS UMK Torun 16-6 
 4. AZS PGd 14-8 
 5. Pelplin 11-11 
 6. Domino Inowr. 10-12 
 7. Trefl II Sopot 9-13 
 8. Koscian 8-14 
 9. SMS PZKosz 7-15 
 10. Basket Pila 7-15 
 11. TKM Wloclawek 6-16 
 12. Itago Gdynia 5-17 
Group B
 1. Ksiezak Lowicz 18-4 
 2. AZS UMCS 17-5 
 3. LKS Lodz 15-7 
 4. Gimbasket PRZM 14-8 
 5. Ostrow Mazow. 11-11 
 6. Shmoolky W-wa 11-11 
 7. KK Warszawa 11-11 
 8. Start Lublin II 10-12 
 9. Stal SW 9-13 
 10. Tur Bielsk Pdl. 7-15 
 11. Rosa III Radom 6-16 
 12. Polonia W-wa 3-19 
Group C
 1. AZS AGH Alstom 20-2 
 2. Polonia Bytom 19-3 
 3. MCKiS Jaworz. 17-5 
 4. Zaglebie 12-10 
 5. Alba Chorzow 11-11 
 6. AZS PS Gliwice 11-11 
 7. AZS PCz 10-12 
 8. Pogon RS 9-13 
 9. Wisla Krakow 8-14 
 10. Cieszyn 8-14 
 11. AZS AWF M. II 7-15 
 12. MKS DG 2 0-22 
Group D
 1. Polonia Leszno 22-0 
 2. Gornik Walbrzych 18-4 
 3. Rawia 16-6 
 4. Miedzychod 15-7 
 5. Nowa Sol 13-9 
 6. Sudety 12-10 
 7. WKK Wroclaw 10-12 
 8. AZS PP 8-14 
 9. Olesnica 7-15 
 10. Otmuchow 6-16 
 11. Gimbasket WRC 5-17 
 12. Gniezno 0-22 
Site Map:
Eurobasket.com Member Services: Other Basketball Sites:
Copyright (c) 1998-2016 Eurobasket Inc. Disclaimer

WARNING:
Do not copy, redistribute, publish or otherwise exploit information that you download from the site !
Do not encumber, license, modify, publish, sell, transfer or transmit, or in any way exploit, any of the content of the site, nor will you attempt to do so.