Sign in
View: Mobile | Desktop
 
FOLLOW US:  Facebook  Twitter  LinkedIn  RSS
Men Women
Poland Internationally
Authors:
Join Us!!! We are looking for someone to help us cover Polish basketball. Please send us an e-mail.

RAWIA RAWAG RAWICZ  basketball team

(Poland-2Liga)    
Add Facebook
Add Twitter
Facebook URL:
 Refresh
Write the characters in the image above

Twitter URL:
 Refresh
Write the characters in the image above

Propellerads
  Home  
  Roster  
  Games  
  Stats  
  ExPlayers  
  History  
  News/Social  
  Compare  
Starting Five
Reserve
Michal Wielechowski #13 Michal
Wielechowski
(198-SF-22)  
13.2p 3.0r 1.6a
 Profile
 Reserve:
Patryk Maciejewski (193-20, 1.1p 1.0r)
Adam Staskowiak (189-27, 5.0p 2.5r 1.3a)
Kacper Kuta #11 Kacper
Kuta
(191-PF-23)  
8.0p 4.4r 1.4a
 Profile
 Reserve:
Patryk Czerwinski (197-25, 1.5p 1.0r)
Pawel Nowicki #41 Pawel
Nowicki
(195-F-24)  
12.7p 7.7r 1.4a
 Profile
 Reserve:
Grzegorz Paszek (203-24, 7.2p 6.6r)
Dawid Kolakowski (207-24, 5.5p 5.2r)
Szymon Maciolek #1 Szymon
Maciolek
(190-G/F-26)  
16.2p 4.4r 4.6a
 Profile
 Reserve:
Kacper Samula (186-19, 2.1p 1.1r)
Jedrzej Jankowiak #12 Jedrzej
Jankowiak
(183-PG-33)  
11.2p 3.8r 4.5a
 Profile
 Reserve:
Adrian Lipowczyk (180-32, 4.3p 1.0r 3.3a)
Games
 Last Games:
 Mar.12:  Stal II Ostr. 74 - 76
 Mar.19:  Stal II Ostr. 62 - 75
Full Schedule
Staff
Head Coach: Szymon Pietraszek (16-17)  
Address
63-900 Rawicz, ul. Kopernika 9
Tel: 602610172
City: Rawicz
2Liga Standings
Group A
 1. Pelplin 23-1 
 2. Asseco II 16-8 
 3. SMS PZKosz 16-8 
 4. Goleniow 15-9 
 5. Domino Inowr. 15-9 
 6. AZS PGd 14-10 
 7. AZS UMK Torun 13-11 
 8. Trefl II Sopot 12-12 
 9. Gniezno 12-12 
 10. Tarnovia 11-13 
 11. Suchy Las 5-19 
 12. AZS PP 2-22 
 13. TKM Wloclawek 2-22 
Group B
 1. KK Warszawa 23-3 
 2. AZS UMCS Lbn 22-4 
 3. Syntex Ksiezak 21-5 
 4. LKS MG13 Lodz 20-6 
 5. Tur Bielsk Pdl. 16-10 
 6. Stal SW 14-12 
 7. Zubry 13-13 
 8. AZS UJK Kielce 12-14 
 9. Shmoolky W-wa 11-15 
 10. Ostrow Mazow. 9-17 
 11. Pro-Basket KT 8-18 
 12. Start Lublin II 6-20 
 13. Rosa III Radom 6-20 
 14. AZS PS Kielce 1-25 
Group C
 1. R8 Basket Krk. 23-1 
 2. AZS AWF Mick. 21-3 
 3. Polonia Bytom 19-5 
 4. MCKiS Jaworz. 15-9 
 5. AZS KU PO 13-11 
 6. Rybnik 13-11 
 7. Przemysl 12-12 
 8. Zaglebie 9-15 
 9. Pogon RS 9-15 
 10. AZS PS Gliwice 7-17 
 11. MKS DG 2 7-17 
 12. AZS PCz 4-20 
 13. Wisla Krakow 4-20 
Group D
 1. Slask Wroclaw 22-2 
 2. Gornik Walbrzych 21-3 
 3. Sudety 18-6 
 4. Rawia 16-8 
 5. Stal II Ostrow 16-8 
 6. Gimbasket WRC 12-12 
 7. Koscian 10-14 
 8. Katy Wroclawskie 10-14 
 9. WKK Wroclaw 9-15 
 10. Miedzychod 9-15 
 11. Otmuchow 6-18 
 12. Kalisz 4-20 
 13. Nowa Sol 3-21 
Site Map:
Eurobasket.com Member Services: Other Basketball Sites:
Copyright (c) 1998-2017 Eurobasket Inc. Disclaimer

WARNING:
Do not copy, redistribute, publish or otherwise exploit information that you download from the site !
Do not encumber, license, modify, publish, sell, transfer or transmit, or in any way exploit, any of the content of the site, nor will you attempt to do so.