View: Mobile | Desktop
 
FOLLOW US:  Facebook  Twitter  LinkedIn  RSS
Men Women
Poland Internationally
Authors:
Join Us!!! We are looking for someone to help us cover Polish basketball. Please send us an e-mail.

RAWIA RAWAG RAWICZ basketball team

(Poland-2Liga)    
Add Facebook
Add Twitter
Facebook URL:
 Refresh
Write the characters in the image above

Twitter URL:
 Refresh
Write the characters in the image above

  Home  
  Roster  
  Games  
  Stats  
  ExPlayers  
  History  
  News/Social  
  Compare  
  Widgets   
Starting Five
Reserve
Pawel Nowicki Pawel
Nowicki
#91
(195-F-23)  
12.6p 7.2r 1.7a
 Profile
 Reserve:
Adam Staskowiak (189-26, 6.0p 2.5r 1.3a)
Patryk Maciejewski (193-19, 1.2p 1.0r)
Pawel Stankiewicz Pawel
Stankiewicz
#30
(195-F-33)  
14.6p 5.7r 2.3a
 Profile
 Reserve:
Marcin Matuszewski (194-34, 4.5p 1.5r)
Jakub Dryjanski Jakub
Dryjanski
#11
(202-F/C-33)  
14.0p 6.1r 1.8a
 Profile
 Reserve:
Rafal Urbaniak (200-33, 8.5p 5.2r 1.2a)
Mateusz Kasinski (203-28, 2.9p 3.6r)
Szymon Maciolek Szymon
Maciolek
#33
(190-G/F-25)  
11.6p 3.1r 4.0a
 Profile
 Reserve:
Mateusz Jamrozy (189-17, 1.0p)
Adrian Lipowczyk Adrian
Lipowczyk
#10
(180-PG-31)  
6.7p 2.6r 4.3a
 Profile
 Reserve:
Kacper Samula (186-18, 2.9p 1.0r)
Jakub Pietraszek (181-34, 1.5p 1.9r)
Filip Sroka (175-18, 0.5p)
Mateusz Popiel (182-22, 0.7p)
Mateusz Popiel (182-22, 0.7p)
Maksymilian Skupin (180-18, 0.0p)
Games
 Last Games:
 Apr.9:  Asseco II 67 - 76
 Apr.13:  Asseco II 75 - 86
Full Schedule
Coaching/Managing Staff
Head Coach: Marek Lebiedzinski  
Address
63-900 Rawicz, ul. Kopernika 9
Tel: 602610172
City: Rawicz
2Liga Standings
Group A
 1. Kotwica 21-1 
 2. Asseco II 18-4 
 3. AZS UMK Torun 16-6 
 4. AZS PGd 14-8 
 5. Pelplin 11-11 
 6. Domino Inowr. 10-12 
 7. Trefl II Sopot 9-13 
 8. Koscian 8-14 
 9. SMS PZKosz 7-15 
 10. Basket Pila 7-15 
 11. TKM Wloclawek 6-16 
 12. Itago Gdynia 5-17 
Group B
 1. Ksiezak Lowicz 18-4 
 2. AZS UMCS 17-5 
 3. LKS Lodz 15-7 
 4. Gimbasket PRZM 14-8 
 5. Ostrow Mazow. 11-11 
 6. Shmoolky W-wa 11-11 
 7. KK Warszawa 11-11 
 8. Start Lublin II 10-12 
 9. Stal SW 9-13 
 10. Tur Bielsk Pdl. 7-15 
 11. Rosa III Radom 6-16 
 12. Polonia W-wa 3-19 
Group C
 1. AZS AGH Alstom 20-2 
 2. Polonia Bytom 19-3 
 3. MCKiS Jaworz. 17-5 
 4. Zaglebie 12-10 
 5. Alba Chorzow 11-11 
 6. AZS PS Gliwice 11-11 
 7. AZS PCz 10-12 
 8. Pogon RS 9-13 
 9. Wisla Krakow 8-14 
 10. Cieszyn 8-14 
 11. AZS AWF M. II 7-15 
 12. MKS DG 2 0-22 
Group D
 1. Polonia Leszno 22-0 
 2. Gornik Walbrzych 18-4 
 3. Rawia 16-6 
 4. Miedzychod 15-7 
 5. Nowa Sol 13-9 
 6. Sudety 12-10 
 7. WKK Wroclaw 10-12 
 8. AZS PP 8-14 
 9. Olesnica 7-15 
 10. Otmuchow 6-16 
 11. Gimbasket WRC 5-17 
 12. Gniezno 0-22 
Site Map:
Eurobasket.com Member Services: Other Basketball Sites:
Copyright (c) 1998-2016 Eurobasket Inc. Disclaimer

WARNING:
Do not copy, redistribute, publish or otherwise exploit information that you download from the site !
Do not encumber, license, modify, publish, sell, transfer or transmit, or in any way exploit, any of the content of the site, nor will you attempt to do so.