Sign in
View: Mobile | Desktop
 
FOLLOW US:  Facebook  Twitter  LinkedIn  RSS
Men Women
Poland Internationally
Authors:
Join Us!!! We are looking for someone to help us cover Polish basketball. Please send us an e-mail.

STAL II OSTROW WIELKOPOLSKI  basketball team

(Poland-2Liga)    
Add Facebook
Add Twitter
Facebook URL:
 Refresh
Write the characters in the image above

Twitter URL:
 Refresh
Write the characters in the image above

  Home  
  Roster  
  Games  
  Stats  
  ExPlayers  
  History  
  News/Social  
  Compare  
  Widgets   
Starting Five
Reserve
Kamil Sieranski #15 Kamil
Sieranski
(195-F-32)  
3.9p 4.2r 1.2a
 Profile
 Reserve:
Rafal Woznicki (192-18, 0.0p)
Tomasz Radzik (188-23, 4.4p 3.0r 1.0a)
Lukasz Olejnik #8 Lukasz
Olejnik
(203-F/C-37)  
12.9p 6.6r 1.3a
 Profile
 Reserve:
Gracjan Kozma (192-15, 0.7p)
Wojciech Zurawski #14 Wojciech
Zurawski
(202-C-40)  
17.3p 8.1r 1.2a
 Profile
 Reserve:
Mateusz Chojnacki (197-19, 2.7p 2.4r)
Przemyslaw Woznicki (196-19, 0.0p)
Krzysztof Spala #6 Krzysztof
Spala
(190-SG-23)  
15.7p 4.9r 3.5a
 Profile
 Reserve:
Artur Wnetrzak (194-21, 6.0p 2.1r 2.7a)
Mikolaj Spala #12 Mikolaj
Spala
(189-SG-23)  
9.7p 6.5r 5.0a
 Profile
 Reserve:
Patryk Marek (189-18, 3.1p 1.5r 1.6a)
Szymon Rosik (177-17, 4.1p 1.3r 1.4a)
Games
 Last Games:
 Nov.26:  WKK Wroclaw 84 - 36
 Dec.3:  Gornik Walbr. 51 - 75
 Next Games:
 Dec.10:    WKK Wroclaw Last 5 Gms
 Dec.17:    Sudety Last 5 Gms
Full Schedule
Staff
Czaja Mikolaj
Czaja
Head Coach: Mikolaj Czaja (15-17)  
Address
63-400 Ostrow Wlkp., ul. Kusociskiego 1
Tel.-Fax: (62) 736 00 39
City: Ostrow
2Liga Standings
Group A
 1. Pelplin 10-0 
 2. SMS PZKosz 8-2 
 3. AZS UMK Torun 8-3 
 4. Domino Inowr. 7-4 
 5. AZS PGd 7-5 
 6. Trefl II Sopot 7-5 
 7. Asseco II 6-4 
 8. Tarnovia 6-5 
 9. Goleniow 5-7 
 10. Gniezno 5-7 
 11. AZS PP 2-10 
 12. TKM Wloclawek 1-10 
 13. Suchy Las 1-11 
Group B
 1. KK Warszawa 11-1 
 2. Syntex Ksiezak 11-2 
 3. AZS UMCS Lbn 10-3 
 4. LKS MG13 Lodz 10-3 
 5. Stal SW 8-5 
 6. Tur Bielsk Pdl. 7-6 
 7. AZS UJK Kielce 6-6 
 8. Ostrow Mazow. 6-6 
 9. Zubry 6-7 
 10. Shmoolky W-wa 6-7 
 11. Pro-Basket KT 4-9 
 12. Start Lublin II 2-11 
 13. Rosa III Radom 1-11 
 14. AZS PS Kielce 1-12 
Group C
 1. AZS PK 11-1 
 2. AZS AWF Mick. 10-2 
 3. Polonia Bytom 9-3 
 4. MCKiS Jaworz. 8-4 
 5. Rybnik 7-5 
 6. AZS KU PO 6-4 
 7. Przemysl 5-6 
 8. Pogon RS 5-7 
 9. AZS PS Gliwice 4-9 
 10. Zaglebie 3-8 
 11. MKS DG 2 3-9 
 12. AZS PCz 3-9 
 13. Wisla Krakow 2-9 
Group D
 1. Slask Wroclaw 12-0 
 2. Gornik Walbrzych 11-1 
 3. Stal II Ostrow 8-4 
 4. Sudety 7-4 
 5. Rawia 7-5 
 6. Gimbasket WRC 7-5 
 7. Koscian 6-6 
 8. WKK Wroclaw 4-8 
 9. Katy Wroclawskie 4-8 
 10. Miedzychod 4-8 
 11. Otmuchow 4-8 
 12. Kalisz 2-9 
 13. Nowa Sol 1-11 
Site Map:
Eurobasket.com Member Services: Other Basketball Sites:
Copyright (c) 1998-2016 Eurobasket Inc. Disclaimer

WARNING:
Do not copy, redistribute, publish or otherwise exploit information that you download from the site !
Do not encumber, license, modify, publish, sell, transfer or transmit, or in any way exploit, any of the content of the site, nor will you attempt to do so.