View: Mobile | Desktop
 
FOLLOW US:  Facebook  Twitter  LinkedIn  RSS
Men Women
Poland Internationally
Authors:
Join Us!!! We are looking for someone to help us cover Polish basketball. Please send us an e-mail.

MUSZKIETEROWIE NOWA SOL basketball team

(Poland-2Liga)  
Add Facebook
Add Twitter
Facebook URL:
 Refresh
Write the characters in the image above

Twitter URL:
 Refresh
Write the characters in the image above

  Home  
  Roster  
  Games  
  Stats  
  ExPlayers  
  History  
  News/Social  
  Compare  
  Widgets   
Starting Five
Reserve
Szymon Szymanski Szymon
Szymanski
#21
(205-F-20)  
8.4p 3.9r
 Profile
 Reserve:
Radoslaw Trubacz (196-22, 13.2p 3.9r 1.7a)
Michal Ostrowski (191-18, 3.3p 1.7a)
Wojciech Majchrzak Wojciech
Majchrzak
#21
(202-C/F-20)  
6.7p 6.1r
 Profile
 Reserve:
Radoslaw Skubinski (180-15, 1.3p)
Szymon Nowak (200-19, 0.5p)
Szymon Choragwicki Szymon
Choragwicki
#12
(200-C-21)  
4.2p 3.4r
 Profile
 Reserve:
Damian Pogoda (201-18, 3.7p 2.1r)
Konrad Molek (202-19, 2.4p 1.7r)
Michal Busz (201-17, 2.0p 1.0r 1.0a)
Marcel Ponitka Marcel
Ponitka
#11
(193-G-18)  
17.0p 7.3r 4.2a
 Profile
 Reserve:
Adrian Polewiak (183-19, 1.6p 1.4r)
Bartlomiej Kalka (189-19, 6.0p 4.0r)
Adrian Krawczyk Adrian
Krawczyk
#31
(186-PG-21)  
6.6p 3.3r 2.8a
 Profile
 Reserve:
Kacper Traczyk (186-18, 5.5p 2.4r)
Kamil Zywert (186-20, 10.5p 4.9r 4.7a)
Adam Bednarczyk (188-17, 2.8p)
Games
 Last Games:
 Apr.2:  AZS AGH Alst. 61 - 73
 Apr.10:  AZS AGH Alst. 60 - 71
Full Schedule
Coaching/Managing Staff
Miloszewski Arkadiusz
Head Coach: Arkadiusz Miloszewski  
Address

City: Nowa Sol
2Liga Standings
Group A
 1. Kotwica 21-1 
 2. Asseco II 18-4 
 3. AZS UMK Torun 16-6 
 4. AZS PGd 14-8 
 5. Pelplin 11-11 
 6. Domino Inowr. 10-12 
 7. Trefl II Sopot 9-13 
 8. Koscian 8-14 
 9. SMS PZKosz 7-15 
 10. Basket Pila 7-15 
 11. TKM Wloclawek 6-16 
 12. Itago Gdynia 5-17 
Group B
 1. Ksiezak Lowicz 18-4 
 2. AZS UMCS 17-5 
 3. LKS Lodz 15-7 
 4. Gimbasket PRZM 14-8 
 5. Ostrow Mazow. 11-11 
 6. Shmoolky W-wa 11-11 
 7. KK Warszawa 11-11 
 8. Start Lublin II 10-12 
 9. Stal SW 9-13 
 10. Tur Bielsk Pdl. 7-15 
 11. Rosa III Radom 6-16 
 12. Polonia W-wa 3-19 
Group C
 1. AZS AGH Alstom 20-2 
 2. Polonia Bytom 19-3 
 3. MCKiS Jaworz. 17-5 
 4. Zaglebie 12-10 
 5. Alba Chorzow 11-11 
 6. AZS PS Gliwice 11-11 
 7. AZS PCz 10-12 
 8. Pogon RS 9-13 
 9. Wisla Krakow 8-14 
 10. Cieszyn 8-14 
 11. AZS AWF M. II 7-15 
 12. MKS DG 2 0-22 
Group D
 1. Polonia Leszno 22-0 
 2. Gornik Walbrzych 18-4 
 3. Rawia 16-6 
 4. Miedzychod 15-7 
 5. Nowa Sol 13-9 
 6. Sudety 12-10 
 7. WKK Wroclaw 10-12 
 8. AZS PP 8-14 
 9. Olesnica 7-15 
 10. Otmuchow 6-16 
 11. Gimbasket WRC 5-17 
 12. Gniezno 0-22 
Site Map:
Eurobasket.com Member Services: Other Basketball Sites:
Copyright (c) 1998-2016 Eurobasket Inc. Disclaimer

WARNING:
Do not copy, redistribute, publish or otherwise exploit information that you download from the site !
Do not encumber, license, modify, publish, sell, transfer or transmit, or in any way exploit, any of the content of the site, nor will you attempt to do so.