View: Mobile | Desktop
 
FOLLOW US:  Facebook  Twitter  LinkedIn  RSS
Men Women
Poland Internationally
Authors:
Join Us!!! We are looking for someone to help us cover Polish basketball. Please send us an e-mail.

SMS PZKOSZ WLADYSLAWOWO basketball team

(Poland-2Liga)  
Add Facebook
Add Twitter
Facebook URL:
 Refresh
Write the characters in the image above

Twitter URL:
 Refresh
Write the characters in the image above

  Home  
  Roster  
  Games  
  Stats  
  ExPlayers  
  History  
  News/Social  
  Compare  
  Widgets   
Starting Five
Reserve
Daniel Golebiowski Daniel
Golebiowski
#9
(194-SG-18)  
8.8p 1.5r
 Profile
 Reserve:
Piotr Powidel (191-18, 7.5p 2.6r 1.1a)
Rafal Komenda Rafal
Komenda
#23
(200-PF-17)  
9.1p 5.0r 1.0a
 Profile
 Reserve:
Kacper Makowski (193-17, 4.0p 2.0r)
Konrad Dawdo (195-16, 0.8p 1.0r)
Marcin Stasiak (204-16, 0.0p 2.0r)
Adrian Bogucki Adrian
Bogucki
#15
(207-F/C-16)  
5.7p 6.0r
 Profile
 Reserve:
Mikolaj Czyz (203-17, 3.9p 3.2r)
Maksymilian Jakubek (207-16, 1.7p)
Jan Szymanski (204-17, 1.2p)
Michal Kierlewicz Michal
Kierlewicz
#7
(194-G-18)  
15.2p 4.9r 4.5a
 Profile
 Reserve:
Bassey Usendiah (193-19, 3.5p 1.8r 1.0a)
Michal Samsonowicz (188-17, 3.1p)
Hubert Wyszkowski (192-17, 4.3p)
Bartosz Majewski Bartosz
Majewski
#10
(189-G-18)  
13.7p 4.5r 2.0a
 Profile
 Reserve:
Mikolaj Ratajczak (194-18, 4.0p 4.0r 2.1a)
Games
 Last Games:
 Mar.6:  Kotwica 59 - 121
 Mar.12:  TKM Wloclawek 73 - 75
Full Schedule
Coaching/Managing Staff
Noculak Miroslaw
Head Coach: Miroslaw Noculak  
Assistant: Mariusz Niedbalski  
Address
84-120 Władysławowo
ul. Żeromskiego 52
City: Wladyslawowo
2Liga Standings
Group A
 1. Kotwica 21-1 
 2. Asseco II 18-4 
 3. AZS UMK Torun 16-6 
 4. AZS PGd 14-8 
 5. Pelplin 11-11 
 6. Domino Inowr. 10-12 
 7. Trefl II Sopot 9-13 
 8. Koscian 8-14 
 9. SMS PZKosz 7-15 
 10. Basket Pila 7-15 
 11. TKM Wloclawek 6-16 
 12. Itago Gdynia 5-17 
Group B
 1. Ksiezak Lowicz 18-4 
 2. AZS UMCS 17-5 
 3. LKS Lodz 15-7 
 4. Gimbasket PRZM 14-8 
 5. Ostrow Mazow. 11-11 
 6. Shmoolky W-wa 11-11 
 7. KK Warszawa 11-11 
 8. Start Lublin II 10-12 
 9. Stal SW 9-13 
 10. Tur Bielsk Pdl. 7-15 
 11. Rosa III Radom 6-16 
 12. Polonia W-wa 3-19 
Group C
 1. AZS AGH Alstom 20-2 
 2. Polonia Bytom 19-3 
 3. MCKiS Jaworz. 17-5 
 4. Zaglebie 12-10 
 5. Alba Chorzow 11-11 
 6. AZS PS Gliwice 11-11 
 7. AZS PCz 10-12 
 8. Pogon RS 9-13 
 9. Wisla Krakow 8-14 
 10. Cieszyn 8-14 
 11. AZS AWF M. II 7-15 
 12. MKS DG 2 0-22 
Group D
 1. Polonia Leszno 22-0 
 2. Gornik Walbrzych 18-4 
 3. Rawia 16-6 
 4. Miedzychod 15-7 
 5. Nowa Sol 13-9 
 6. Sudety 12-10 
 7. WKK Wroclaw 10-12 
 8. AZS PP 8-14 
 9. Olesnica 7-15 
 10. Otmuchow 6-16 
 11. Gimbasket WRC 5-17 
 12. Gniezno 0-22 
Site Map:
Eurobasket.com Member Services: Other Basketball Sites:
Copyright (c) 1998-2016 Eurobasket Inc. Disclaimer

WARNING:
Do not copy, redistribute, publish or otherwise exploit information that you download from the site !
Do not encumber, license, modify, publish, sell, transfer or transmit, or in any way exploit, any of the content of the site, nor will you attempt to do so.